Art&Soul- Brittainy C. Cherry

Książka która opowiada jak jedna nieprzemyślana decyzja może zmienić całe życie. Aria mając 16 lat zachodzi w ciąże z przyjacielem swojego brata. Był to jednorazowy wyskok który zakiełkował życie. Dziewczyna nie mówi o swojej ciąży nikomu oprócz swojego przyjaciela Simona. Niestety on mimo że obiecał, że nikomu nie powie wygaduje się osobie przez które wszystkie plotki w szkole przechodzą. Po chwili wie cała szkoła. Kiedyś była niewidzialna teraz widzą ją wszyscy i mówią na nią zdzira. Przez to zdarzenie również w jej rodzinie pojawiały się codziennie kłótnie odnośnie jej stanu. Ojciec zachowywał się jakby przestała istnieć, brat nie mógł znieść myśli, że będzie teraz znany jako brat zdziry. Tylko matka próbowała wspierać Arię i jakoś rozwiązać cały ten bałagan.
Levi postanawia przez jakiś czas zamieszkać z ojcem, którego tak naprawdę nigdy nie miał okazji poznać i chciałby to nadrobić. Jego decyzja wynika również z tego, że potrzebuje odpocząć od matki która ma zaburzenia psychiczne. Jednak jego ojciec nie jest zadowolony z takiej decyzji i nie chce dać się poznać. Chłopak w nowej szkole szybko zyskuje popularność przez swój wygląd. Jego uroda sprawia, że wszyscy są nim zafascynowani. Jednak on jest zauroczony Arią i to właśnie z nią próbuje się zaprzyjaźnić. Kiedy dowiaduje się o jej ciąży chce ją wspierać i pomagać w czym może.

 
Aria nikomu nie zdradza kto jest ojcem dziecka. W końcu decyduje, że urodzi to dziecko i odda rodzicom Simona którzy od lat starają się o potomstwo, jednak ze względu na wypadek który miał miejsce w ich życiu nic z tego nie wychodzi. Gdy Jason ojciec dziecka się o tym dowiaduje ujawnia, że to on jest ojcem dziecka. Prosi Arię aby zatrzymali dziecko i razem je wychowali. W chwili gdy dziecko zaczyna etap kopania dziewczyna nabiera wątpliwości czy słuszną decyzję podjęła.
Levi przez cały pobyt u ojca próbuje się do niego zbliżyć. Niestety ten w ogóle go do siebie nie dopuszcza. Zamyka się w gabinecie albo gdzieś znika. Levi powoli ma tego dość. Jednak wtedy dowiaduje się od mamy, że jego ojciec ma raka. Wtedy chłopak jeszcze bardziej pragnie aby wszystko było jak kiedyś gdy byli z ojcem najlepszymi kumplami.

Ogólnie strasznie podoba mi się tematyka tej książki. Ciąża w nieodpowiednim wieku, z niewłaściwą osobą jak i niewłaściwym momencie faktycznie może zmienić życie o 180 stopni. Przeżywałam coś podobnego tylko nie w tym wieku, ale reszta się zgadza. I faktycznie wszystko się zmieniło. Całe życie wywróciło się do góry nogami jednak czy można później żałować, że stało się jak się stało? Zdecydowanie nie! Każdy w końcu odnajduje swoje szczęście. Ja swoje odnalazłam czy Aria również je odnajdzie w ramionach Leviego? Przekonajcie się sami. Warto! :)

8 komentarzy:

 1. Uwielbiam tę historię, jest taka pełna uczuć i delikatności!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się mega 😍 muszę przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę musiała przeczytać ❤️

  OdpowiedzUsuń
 4. O to już wiem co będę czytać na wakacjach!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham tą książkę :D
  Czytałam w ... trudnym momencie, ale była piękna i mimo złych skojarzeń mam do niej ogromny sentyment :D <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale pogmatwana sytuacja :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio zaczęłam te książkę, bez opisu, jedstem na 16 stronie.
  Dopóki nie przeczytałam twojej recenzji nie wiedziałam, że to taka głęboka książka. Chociaż przygotowywałam się na najlepsze. Pani Cherry jest genialną autorką.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Zaczytana Ola , Blogger