Gus- Kim Holden


Oczywiście po przeczytaniu pierwszej części Promyczka nie mogłam nie przeczytać kolejnej części GUS. Jest to kontynuacja serii Promyczek tylko tym razem mamy inne główne postacie z których perspektywy czytamy co się wydarzyło. To książka która pokazuje jak po stracie najbliższej osoby i stoczeniu się na dno można znaleźć cel w życiu i być szczęśliwym.
Na początku książki mamy tylko postać Gusa, którą już znamy z pierwszej części, natomiast później pojawia się Scout, która jest nowa postacią.
Gus nie może się pogodzić ze śmiercią Promyczka. Jego życie polega teraz tylko na upijaniu się aby zapomnieć o tym bólu i pustce którą czuje. Zespół Rook wyrusza w trasę koncertową i przez to, że Gus jest ciągle pod wpływem alkoholu to zostaje mu przydzielona niania. Oczywiście nie podoba mu się to i jest wrogo nastawiony do dziewczyny którą jest Scout.

Scout ma za sobą trudny okres w życiu. Została wykorzystana przez faceta którego kochała i myślała, że z wzajemnością. Gdy zaszła z nim w ciąże była najszczęśliwszą kobietą na ziemi. Lecz gdy tylko podzieliła się tą nowiną z Michaelem wszystko się rozpadło. Okazało się, że ma żonę i dziecko go nie interesuje. Niestety Scout poroniła co było dla niej wielkim ciosem. Jednak postanowiła walczyć o swoje życie.


Na początku znajomość tych dwoje jest ograniczona do minimum. Krótkie rozmowy które są konieczne, a nawet jeśli nie to, to Scout zostawiała dla Gusa karteczki na które on czasami odpisywał. Jego nastawianie zmienia się z chwilą jak poznaje ją bardziej. Gus mając dobre serce chce jej pomóc. Wie, że jak ich trasa koncertowa się skończy dziewczyna zostanie bez pracy. Dlatego wiedząc, że jego mama szuka asystentki dyskretnie próbuje ich ze sobą skontaktować. Wszystko się udaje i wtedy trochę się komplikuje ponieważ Scout nie ma też gdzie mieszkać i mama Gusa proponuje jej zamieszkanie u nich w domu. Wtedy Scout i Gus mimo że na początku się mijają chcąc nie chcąc spędzają ze sobą coraz więcej czasu.
Co się więcej wydarzy nie zdradzę. Czy może początkowej niechęci coś między nimi zaiskrzy? Przeczytajcie a się dowiecie :)

Serdecznie polecam :)

7 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie, zapisuję na listę do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmmm bardzo ciekawi mnie ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajnie się zapowiada, tym bardziej, że o PROMYCZKU tyle dobrego słyszałam :)
  Pozdrawiam i Zapraszam
  Stelladj.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Tej autorki nie znam, więc może się skuszę :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię książki tego typu, dlatego chętnie bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Z początku myślałam, że to po prostu Promyczek widziany oczami Gusa, a tu proszę :D Gusa jakoś nie szczególnie polubiłam, ale myślę, że dam mu kiedyś szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna historia, idealnie wpasowała się w mój gust :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Zaczytana Ola , Blogger