Dziwna i taki jeden- Meagan Brothers

 

Opowieść o dwójce przyjaciół, którzy próbują znaleźć własne „ja”. Lulę i Roryego łączy miłość do serialu „Z archiwum X” oraz trudna sytuacja rodzinna. Lulę mama zostawiła pod opieką dziadków i wyjechała, nastomiast matka Roryego ma problemy z alkoholem.

 Rory jest gejem, który potajemnie spotyka się ze swoim szefem Andym który jest od niego dużo starszy. Andy nie chce aby ktokolwiek się o nich dowiedział i Rory trzyma to w tajemnicy nawet przed Lulą. Gdy Lula przyłapuję ich na pocałunkach całkowicie się załamuje. Nie wie kim jest i co zrobić ze swoim życiem. W przypływie emocji jedzie do swojej nauczycielki chcąc porozmawiać i sprawdzić czy nie czuje do niej czegoś więcej. Gdy okazuje się, że zrobiła z siebie kompletną idiotkę postanawia uciec z domu i poszukać matki nikomu nic nie mówiąc. Gdy ją odnajduje zdaje sobie sprawę, że to nie był jednak wcale taki dobry pomysł. Pomimo najlepszych chęci wybaczenia, że ją zostawiła nie znajdują żadnej nici porozumienia. Matka pokazuje jej dobitnie, że nadal jej nie chce.

 Jednak dzięki tej wyprawie odnajduje siebie. Podczas jej nie obecności zachodzą duże zmiany w życiu Royrego. Matka wyrzuca go z domu bo dowiaduje się, że jest gejem. Wtedy przygarnia go Seksowny Seth i jego rodzina. Czy Lula odzyska przyjaźń Roryego? Czy odnajdzie swoje „ja” i dowie się kim jest?
 Ogólnie książka fajna tematycznie. Poruszająca trudny wątek orientacji seksualnej. Napisana prostym językiem, niestety jeśli ktoś jak ja nie koniecznie interesuje się serialem „Z archiwum X” to większość książki gdzie jest ten motyw to męczarnia. Przez te fragmenty czytałam książkę dość długo i opornie. Pomijałam wręcz fragmenty opisujące szczegółowo przygody głównych bohaterów serialu "Z archiwum X".

Dla tych którzy lubią szczęśliwe zakończenia mogę powiedzieć, że tak książka kończy się happy endem. Lula odnajduje miłość i w końcu pogodziła się z tym, że matka jej nie chciała. Zrozumiała, że ma wspaniałych dziadków którzy ją kochają. Natomiast Rory znalazł swoje miejsce i spokój. Jego kariera w drużynie futbolowej. Już nie musi się ukrywać przed nikim ze swoją orientacją seksualną, a także znalazł partnera.

3 komentarze:

  1. Jak kiedyś trafi w moje ręce, to przeczytam :-) Śliczne zdjęcia ❤😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny post

    https://photomodellaurawojewoda.blogspot.com/2018/05/middle-of-night-dziewczyny-w-warszawie.html?m=1

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Zaczytana Ola , Blogger